Elektrikli Kombi Nedir?

Elektrikli kombinedir; evlerin veya işletmelerin ısınma ve sıcak su ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılan bir tür ısıtma cihazıdır. Geleneksel kombilerin aksine, doğal gaz veya petrol gibi fosil yakıtlar kullanmak yerine, elektrik enerjisi kullanarak suyu ısıtır ve ısıyı dağıtmak için radyatörlere veya ısıtma sistemine pompalar. Elektrikli kombiler, düşük maliyetleri, çevre dostu olmaları ve kullanım kolaylığı nedeniyle giderek daha popüler hale geliyor. Elektrikli kombi nedir sorusunun kısa cevabı bu şekilde diyebiliriz.

Günümüzde ısıtma sistemleri arasında en popüler seçeneklerden biri olan kombiler, evlerde ve işletmelerde kullanılıyor. Ancak, geleneksel kombiler doğalgaz ya da petrolle çalıştığından, enerji tüketiminde çevresel ve maliyet açısından bazı sorunlar yaratabiliyor. Bu sorunların üstesinden gelmek için, son yıllarda elektrikli kombiler de yoğun şekilde kullanılmaya başlandı.

Doğalgaz yaygın şekilde kullanıldığı için kombi denildiğinde akla ilk olarak doğalgaz kombisi gelmektedir. Buna karşın elektrik enerjisi ile çalışan ve bir çok noktada avantajları olan elektrikli kombiler de ısınma ve sıcak su ihtiyacı için yoğun şekilde kullanılmaktadır. Elektrikli kombilerde su elektrik enerjisi ile ısıtılıp peteklere iletilir. Baca gazı üretmediği için baca bağlantısı gerektirmez böylece gazdan zehirlenme riskini ortadan kaldırır.
Elektrikli kalorifer sistemi bacaya ihtiyaç duymaz, bu sebeple montaj alanları daha esnektir, küçük yer kaplarlar, evinizin istediğiniz yerine kolaylıkla montajlanabilirler.

Doğru Elektrikli Kombi Seçiminde Yanınızdayız

Hangi elektrikli kombinin sizin için en uygun olduğuna karar veremiyorsanız size yardımcı olmak için buradayız. Formu doldurup bize iletin. Alanında uzman destek personelimiz sizin için en uygun olan elektrikli kombi seçiminde size yardımcı olacaklardır.

   

  Düşük Maliyetli

  Elektrikli kombiler, doğal gaz veya petrol gibi fosil yakıtların kullanımına göre daha düşük maliyetlidir. Elektrikli kombilerin bakım maliyetleri de daha düşüktür. Ayrıca, elektrikli kombilerin kurulumu daha kolay ve daha hızlıdır, bu da işçilik maliyetlerini azaltır.

   

  Çevre Dostu

  Elektrikli kombiler, çevre dostu bir ısınma çözümüdür. Fosil yakıtların kullanımı, atmosfere zararlı gazların salınımına neden olur ve çevre kirliliğine yol açar. Elektrikli kombiler ise sıfır emisyonlu bir ısıtma çözümü sunar. Ayrıca, elektrik enerjisi yenilenebilir kaynaklardan elde edildiği takdirde, elektrikli kombiler tamamen yeşil bir çözüm haline gelir.

   

  Kullanım Kolaylığı

  Elektrikli kombilerin kullanımı oldukça kolaydır. Kullanıcıların doğal gaz veya petrol gibi yakıt depolamasına veya teslimatına ihtiyacı yoktur. Elektrikli kombiler, genellikle daha sessizdir ve daha az bakım gerektirir.

  Elektrikli ve Doğalgazlı Kombi Karşılaştırması

  Her iki kombi çeşidinin de birbirine karşı avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Elektrikli kombi doğalgaz olmayan yerlerde diğer ısıtma araçlarına göre daha pratik ve konforlu bir seçimdir. Ayrıca doğalgaz tesisatı için maliyetlerin yüksek olduğu durumlarda da elektrikli kombi daha ekonomiktir. Bunun yanında sağlık açısından bakacak olursak baca gazı üretmediği için gaz zehirlenmelerinin meydana gelmesi riski de ortadan kalkmış olur.

  Elektrikli Kombi Ne Kadar Elektrik Harcar?

  Elektrikli kombi nedir sorusunun yanında bir diğer soru elektrikli kombi çok yakar mı şeklindedir. Elektrikli kombilerin diğer ısınma araçlarına özellikle de doğalgazlı kombiye göre ne kadar tasarruflu olduğu; kullanılan mekanın büyüklüğüne, yalıtımına ve tesisatına göre farklılık gösterir. Tasarruf noktasında en önemli etken termostat kullanılıp kullanılmadığıdır.
  Kombiler evinizin kaç derece olduğunu bilemezler. Bunun için bir termostatın onlara yardımcı olması gerekir. Termostat kullanılmayan evlerde sıcaklık istenilen sıcaklığın üstünde olabilir ve bu da daha yüksek enerji tüketilmesine sebep olur. Oda termostatı sayesinde odanızın sıcaklığı hakkında kombinizi bilgilendirip tasarruf sağlayabilirsiniz.

  Elektrikli Kombi Kaç Derecede Çalışmalıdır?

  Evler için konfor sıcaklığı uluslararası değerlendirmelerde 21-22 derece olarak tavsiye edilmiştir. fakat kişisel tercihlerde bu noktada önemlidir. Sizin konfor sıcaklığınız kaç ise o derecede termostatınızı ayarlamalısınız. Yukarıda da belirttiğimiz gibi termostat kullanarak hem bu sıcaklığı dengelemiş olursunuz hem de enerji tasarrufu sağlarsınız.

  Elektrikli Kombi Bakımı

  Elektrikli kombilerinizin tüm bağlantılarının doğru şekilde yetkili servisler tarafında yapılması, ilk çalıştırmanın yine yetkili servis tarafından yapılması gereklidir. Daha sonrasında ise periyodik olarak hem kombinin hem tesisatın bakımı yapılmalıdır.

  HER İHTİYACA UYGUN BİR ELEKTRİKLİ KOMBİMİZ VAR

  Ev, ofis, villa, restoran, otel, fabrika… Nerede ısınmaya ve sıcak suya ihtiyacınız olduğusorun değil. Geniş ürün yelpazemiz, farklı kullanım alanları ve farklı büyüklükler için özel tasarlanan elektrikli kombilerimiz ile size uygun modeli seçebilirsiniz.

  Elektrikli kombi bir ayda ne kadar yakar?

  Elektrikli kombi ne kadar yakar sorusunun cevabı bir çok farklı etkene göre değişir. Kullanılan alanın büyüklüğü, kişilerin ihtiyaçları, alanın izolasyonu başlıca etkenlerdir. Uzmanlar size ortalama bir değer çıkartabilirler buna karşın net bir cevap bulmak zordur.

  Elektrikli kombi kaç metre petek ısıtır?

  Termoakım elektrikli kombiler istediğiniz uzunlukta peteği ve istediğiniz genişlikte alanı ısıtabilirler. Burada dikkat edilmesi gereken nokta doğru cihaz seçimini yapmaktır. Alanınıza ve petek uzunluğuna göre doğru güçte elektrikli kombiyi seçtiğinizde verimli bir kullanım sağlarsınız.