GÜNEŞ ENERJİSİ İLE ISINMAK

gunes enerjisi ile isinmak

Güneş enerjisi dünyayı daha yaşabilir bir hale getirmek için en önde gelen yenilenebilir enerji sistemidir. İnsanlar artık doğayı korumak için ellerinden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyorlar. Karbon ayak izini azaltmak gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak adına çok önemli. Geri dönüştürülebilir ürünlerin tercih edilmesi koruma yöntemlerinde bir tanesi. Ayrıca fosil yakıtlardan uzaklaşarak yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmek de çok önemli. Özellikle güneş enerjisinden faydalanmak dünyamız adına çok değerli. Türkiye de bu noktada önemli gelişmeler sağlayıp, karbon ayak izini azaltma için çalışmalarına devam ediyor. Fotovoltaik güneş panellerini sayısı her geçen yıl artıyor.

Güneş Enerjisi ile Elektrikli Kazanı Çalıştırmak

Elektrikli kazanlar güneş enerjisi ile çalıştırılabilirler. Güneş panelleri güneş ışınlarına maruz kaldıklarında fotovoltaik etki ile doğru akım elektrik üretirler. Bu üretilen elektrik enerjisi sayesinde elektrikli kombi ve kazanı çalıştırabilirsiniz. Bu sayede çevre dostu bir enerji kaynağı ile ısıtma ve sıcak su ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Güneş Enerjisi ile Ev Isıtma Sistemleri

Evde kullanacağınız elektrikli kombiniz için güneş enerjisi ile ısıtma temelli bir sistem kurabilirsiniz. Kuracak olduğunuz sistem evinizin büyüklüğüne ihtiyaçlarına göre farklılık gösterecektir. Uzman desteği ile konumunuza ve ihtiyaçlarınıza göre uygun bir sistem oluşturmalısınız. İhtiyacınıza paralel oluşturulan bu sistem sayesinde güneş enerjisi ile elektrikli kombinizi çalıştırıp hem ısıtma hem de sıcak su ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Güneş enerjisi ile ev ısıtma sistemi fiyatları evinizin büyüklüğüne, ihtiyaçlarına ve istediğiniz sisteme göre farklılık gösterir.

Güneş Enerjisi ile Endüstriyel Isıtma ve Sıcak Su

Güneş panelleri sayesinde üretmiş olduğunuz elektrik enerjisini fabrika, çiftlik, restoran gibi endüstriyel alanlarda da kullanabilirseniz. Hem fotovoltaik hem de şebeke sistemi paralel çalışabilen güneş enerjili elektrikli kazan sistemleri sayesinde üretmiş olduğunuz elektrik enerjisini ısınma ve sıcak su için kullanabilirsiniz. Son yıllarda bir çok fabrika ve işyeri binalarının çatılarını ve benzer atıl alanları değerlendirmek için güneş paneli yatırımı yaptılar. Buradan elde edilen elektrik enerjisini makinelerinde kullanıyorlar. Aynı şekilde endüstriyel alanlar için özel üretilen elektrikli kazanları da bu sistem sayesinde kullanabilirler. Isıtma, sıcak su ihtiyaçlarını ekonomik bir şekilde karşılayabilirler. Termoakım elektrikli kazanları mevcut veya yeni ısıtma sistemlerine kolaylıkla entegre edilebilirler.