Termoakım Galaxi Smart S Arıza Kodları, Açıklamaları ve Çözümleri

Bu sayfada Galaxi Smart S elektrikli kombide karşılaşabileceğiniz arıza kodlarını, açıklamalarını ve çözümleri bulabilirsiniz.

dusuk basinc hatasi

DÜŞÜK BASINÇ HATASI

Cihazda otomatik olarak basınç kontrolü yapılmaktadır. Cihaz minimum 0,8 bar maksimum 1,5 bar olacak şekilde tasarlanmıştır. Cihazın basıncı 0,8 barın altına düştüğü zaman düşük basınç hatası verir ve kendini kapatarak korumaya alır.

Çözüm:

Cihazda bulunan manometrede su basıncını görebilirsiniz. Cihazda bulunan doldurma vanasını yavaş bir şekilde açın, manometredeki basıncı 1,5 bara getirin ve vanayı kapatın. Cihaz kapatılıp açıldığında ekranda çıkan hata bilgisi silinecektir. Artık cihazınızı istediğiniz konumda kullanabilirsiniz. Eğer cihaz bu hatayı sık sık veriyorsa sistemde su kaçağı olabilir. Bu durum cihaza zarar verir. Yetkili servise başvurunuz.

emniyet termostati hatasi

EMNİYET TERMOSTAT HATASI

Cihazda emniyet termostatı bulunmaktadır. Cihazın içindeki su sıcaklığı 90 °C ve üzerine çıktığında cihaz kendini korumaya almak için kendini kapatır ve ekranda bu hata görünür.

Çözüm:

Bu hata verildiğinde cihazınızı resetlemeniz gerekir. Cihazı resetlemek için bir kaç dakika bekledikten sonra ON/OFF tuşuna basın. Cihaz stand by pasif ekrana geçecektir. Bu ekranda iken yeniden  ON/OFF tuşuna basın. Stand by aktif ekran gelecektir. Bu şekilde cihazınız resetlenmiş olur. Ekranda hata görünmüyorsa cihazınız kullanıma hazırdır, istediğiniz modda kullanabilirsiniz.

* Bu hata silinmiyorsa veya cihaz sık sık aynı hatayı veriyorsa yetkili servise başvurunuz.
kazan sensor arizasi

KAZAN SENSÖR (100k) HATASI

Kazanın sıcaklığını ölçen probun hatasını verir.

Çözüm:

Kablosu çıkmış veya klemens oksit yapmış olabilir. Kontrol paneli çıkışları kısmına bakarak girişi kontrol edin. Hata hala devam ediyorsa servise başvurun.

kullanim suyu sensor arizasi

KULLANIM SUYU SENSÖR (10k) HATASI

Kullanım suyu sıcaklığını ölçen probun hatasını verir.

Çözüm:

Kablosu çıkmış veya klemens oksit yapmış olabilir. Kontrol paneli çıkışları kısmına bakarak girişi kontrol edin. Hata hala devam ediyorsa servise başvurun.

yuksek sicaklik 1 hatasi

YÜKSEK SICAKLIK 1 HATASI

Isıtma kazanının sıcaklığı 100k ısı probu tarafından 85 °C ve üzeri ölçülür ise bu hatayı verir.

Çözüm:

Sirkülasyon pompası çalışmıyor olabilir, sistemde hava olabilir, röle yapışması olabilir. Lütfen yetkili servise başvurun.

yuksek sicaklik 2 hatasi

YÜKSEK SICAKLIK 2 HATASI

Kombi içerisinde bulunan gidiş borusunun üzerindeki 10k NTC sıcaklığı 85 °C ve üzeri ölçerse bu hatayı verir.

Çözüm:

Sirkülasyon pompası çalışmıyor olabilir, sistemde hava olabilir, röle yapışması olabilir. Lütfen yetkili servise başvurun.

s hata

S. HATA SİRKÜLASYON HATASI

Cihazın sirkülasyon yapmamasından dolayı cihazda bulunan kazan üzerindeki ısı probu ile çıkışta bulunan boru tipi ısı algılayıcı arasındaki ısı farkı 20 °C üzerinde ise cihaz bu hatayı verir.

Çözüm:

  • Sirkülasyon pompasının çalışıp çalışmadığını kontrol edin.
  • Cihazda hava olup olmadığını kontrol edin.
  • Cihazın gidiş ve dönüş hattındaki vanalar ile tesisat üzerindeki radyatör vanalarının açık olup olmadığını kontrol edin.
  • Bu işlemleri yaptığınız halde sorun devam ediyorsa yetkili servise başvurun.